AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Lizzy

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Elizabeth Alator
Gryffindor V. Sınıf | Sınıf Başkanı
Gryffindor V. Sınıf | Sınıf Başkanı
avatar

Gerçek Adı : merve
Yaş : 27
Kayıt tarihi : 10/10/10
Mesaj Sayısı : 232
Mücadele Tarafı : peşini bırakmayan kaderi
Belirgin Özellikleri : fazlasıyla hareketli, arkadaşları ona hızlı coo diolar
RP Sevgilisi : olsun? oldu sanırım...

MesajKonu: Lizzy   Ptsi 25 Ekim 2010, 01:01

[size=11]Seçmen Şapka Formu;
Oyuncunun Adı:Merve
Oyuncunun RP Deneyimi:.toplasak üç dört ay eder.
İstenilen Sınıf: V. Sınıf
Karakterin Tam Adı ve Soyadı: Elizabeth Roosevelt
Karakteristik Özellikleri:Hayatı anı anına yaşayan deli dolu bir karakterdir. Önceyi ya da sonrayı düşünmediği gibi kimin ne düşündüğü de umrunda değildir pek. Sadece kendisini dinler çoğu zaman. Mantıklı fikirlere her zaman açıktır ama uygulama konusuna gelince biraz tereddüt eder. Başkasını dinlemek, buyruk almak çoğu zaman ona çok ağır bir iş olarak görünür, özgürlüğüne düşkündür. Hayatı kıyısında yaşamayı sever, ölümle burun buruna olmayı da seviyor; çünkü o zaman onunla dans ediyor, oyun oynuyormuş gibi hissediyor. O yüzden tereddütsüz her işe kalkışır. Bekleyenim vardır ya da yoktur diye düşünmez, felsefesi; hayat benim hayatım ister yaşarım ister s.çarım, kimse karışamaz şeklindedir. eğlenmeyi sever ve oldukça çılgın birisidir. Biraz da çelişkilidir; kimi zaman hayatın yaşamaya değer olduğunu düşünürken kimi zamanda önemsiz bir şey olduğunu savunur. Anı yaşama konusunda oldukça ısrarlıdır ve o an canı ne yapmak istiyorsa gerçektende yapar.Başkalarının yaşamlarına saygı duyar ama insanları peşinden sürükleyip kendine koydukları ahlaksal tabulardan uzaklaştırmaya, birkaç dakikadan zevk almaya çabalar. Oldukça manyak bir yapıya sahiptir. Yaşamı gibi konuşmaları da dağınıktır biraz. Ağzına geleni düşünmeden söyleyebilir, insanları kırmak istemeden de kırabilir bazen ve bunu önemsemez pek; çok değer verdiği biri olmadığı sürece. Kendi dediğini çoğu zaman doğru olarak kabul eder, biraz inatçıdır. Bazende tam bir hanımefendi olabilir. Bir bakmışsınız, küçük sevimli şeytan gitmiş, yerine bir Lady gelmiştir. Ama kimi zamanda o acayip derece de terstir. Agresiftir saldırgan ve atılgan bir yapıya sahip. Kendini korumada üstüne yok ve oldukça hazır cevap. Kıvrak zekasını iyi kullanıyor ama bunlar bazen faydalı şeyler içermiyor. Saldırgandır sinirli olduğunda babasını tanımaz, çabuk alevlenir, kolay söner giib görünür ama kincidir biraz.
Sevdikleri:Dalga geçmek, eğlenmek, insanlarla sürtüşmek, ölüm ve yaşam arasında kararsız olmak ve ezici olmak
Sevmedikleri: kakar verme zorunda bırakılmak, ağlayıp sızlayan insanlar, kendi yolunu bulamamış asalak insanlar...
Örnek Rol Oyunu;


İçeri girdiğinde karşısında duran iki insana avına yaklaşan dişi,ateşli bir vampir gibi bakıyordu Elizabeth. Oyun oynamaları seviyordu ve bugün de oyun oynamak için gereken enerji kaynağını bulmuştu. Pek bir şey yapmayı düşünmüyordu bugün; sadece Foren'ı izleyerek o görevine alışırken Elizabeth de eğlenecekti onu kenardan izleyerek. Öyle olacağını düşünüyordu en azından. Üzerindeki kısa ceketi çıkarıp adamın karşısında olan sandalyenin arkasına astı ve adamın hemen dibinde masanın üzerine oturdu. Gözlerini iki insanda kısa bir süre yoğunlaştırdı önce onları tanımak istercesine. Sarışın kadın ya burada olmanın verdiği sinir ya da Elizabeth'in masada dikkat çekici bir şekilde oturmasından dolayı ona kötü kötü bakıyordu. Kısa bir an gözgöze geldiklerinde Elizabeth tek kaşını kaldırarak soru sorar bakışlarla dikmişti sarışın, güzel ve burada olmayı haketmeyen asalete sahip olan kadının gözlerinin içine. Sadece yüzüne baktığında yıpratılmış ve gözlerinin altı uykusuzluktan ya da aldığı kimyasal maddelerden dolayı morarmış bir keşi görüyordun ama genele bakınca vücudunun zarifliği kıskandıracak gibiydi. Kadından bakışlarını alarak adama çevirirken gözlerini yüzüne sempatik bir gülüş kaplamıştı. Uzun ve bakımlı işaret parmağının ucuyla adamın kirli sakallı çenesini tutup kaldırmıştı. Zayıflamış bir beden, esmer ve kavruk bir ten, ve son olarak mavi gözler...

Adamın gözlerinin içine kadınsal bir çekimle bakan Elizabeth'in aklından geçen tek kelime yazık olmuştu. Ellerini üstüste atmış olduğu bacaklarının üzerinde birleştirirken adamın yüzüne bakmaya devam ediyordu Elizabeth. Bir yandan sarışın kadının ela gözlerini üzerinde hissediyordu. Rahatsız olduğu söylenemezdi Elizabeth'in, hiçbir suçlu ona zaten sevgiyle bakmazdı. Bu aklına gelince yüzünde şeytancıl bir gülüş oluşmuştu. Adamın zehir zemberek bakışları Foren ve Elizabeth üzerinde gidip gelirken Elizabeth hayli sakin bir şekilde adamı izlemeye davam etti. Arada kaçamak bir bakışla Foren'ın ne yaptığına bakan tecrübeli cadı, onun, dosyayı incelediğini görünce memnuniyetle gülümsedi. Sessizlik artık haddini aşmış ve gerginliği hatsafhaya taşımıştı ki Foren'ın sesini duyarak canlandı genç seherbaz. Bakışlarını ona çevirdiğinde onun dosyayı gösteren gergin suratına kendine hakim olmayı başaran başarılı bir ciddiyetle ve küçük bir gülümsemeyle karşılık verdi halinden memnun bir şekilde. Konuşmasının ardından yüzünde oluşan sinsi gülüş Elizabeth'in "Umarım hemen öğrendiklerini uygulamaya çalışmazsın.." diye düşündürtmüş ve tek kaşı kalkık bir şekilde Foren'a bakmasına sebep olmuştu. Ellerini beline götürünce bakışlarını Foren'dan uzaklaştırarak sakin bir tavırla gözlerini parlatıp adama çevirdi bakışlarını. Ne yapacağını bilmiyordu Foren'ın ama kontrollü biri olduğunu düşünüyordu. En azından eskiden öyleydi...

Sert bir şekilde dosyayı masaya attı Foren, sessizliği yaran pat sesi kulaklarda çınlamasını bitirir bitirmez “ Pekala sizin Siluetler’in Habercileri olduğunuzu biliyoruz. Şimdi bizi fazla uğraştırmayın da ne bildiğinizi anlatın.“ demişti genç cadının eski dostu ve yeni ortağı. Bakışlarını gergin bir şekilde ortamdaki kişilere çeviren adama bakan genç cadı onun sessizliğine pek anlam veremeden kadına çevirdi bakışlarını. Foren'a tepkisizce bakan kadının bakışlarından hiçbir şey anlaşılamazdı, sadece ufacık bir kırıntı teslim olmayan veya suçsuzluğunu kanıtlayan bir cesaret vardı. Gayet iyi diye kafasından geçiren Elizabeth o an tam anlamıyla emin olmuştu suçluları elinde tuttuklarını. Kadının net sesi bu düşünceyi görünenle çelişkilendirse de emindi Elizabeth. “ Bizim hiçbir ilgimiz yok bu işlerle. Yanlış kişileri yakaladınız. “ dediğinde kendine hakim olamayan genç seherbaz kafasını yana yatırarak adamın mavi gözlerine gözlerini dikip dalga geçer bir gülümsemeyle "Eminim öyledir, zaten biz de seherbaz falan değiliz, birazdan sizi de alıp maskeli baloya gideceğiz... - deyip yüzünü adamınkine yaklaştırıp daha kısık ve seksi bir tonla - Ne dersin tatlım?" demişti gülerek. Her zaman sorguları severdi ama bu sefer tek olmayışı onu bazı konularda engelliyordu. Kendi sesinin ardından yankılanan Foren'ın suçlayıcı sesine karşılık ellerini masaya koyarak arkaya doğru yaslandı. Üstte olan bacağını keyifle sallayarak "Balo kıyafetleridir canım, aa sende bu kadar üzerlerine gitme." demişti ciddi gibi görünen bir sesle. Kadının Foren'a bakan dehşet verici nefret barındıran gözlerine kaçamak bir bakış attıktan sonra. Yanına yaklaşıp kulağına “Bu ikisini parçalayasım var. “ dediğinde sesindeki öfke tınısına gizli bir gülümseyişle karşılık veren Elizabet Foren'a " Merak etme, elbette konuşacaklar... Sürtüğü iki kere kesersen sana benden bir artı." demişti kısık bir sesle. Kıs bir sessizliğin ardından ellerini yana açarak sıkıldığını belirten bir surat ifadesiyle esneyen Elizabeth eğlenceye hazır bir kız çocuğu gibi yerinden sıçrayıp kalktı bir anda.

Ağır adımlarla adamın arkasına dolanıp kulağına doğru eğilerek "Açıkcası tatlım çok sıkıldım.." diyerek ojeli tırnaklı elini adamın omzuna atarak acı verecek bir şekilde sıktı sesinin seksliğiyle ters düşecek bir şekilde. "Ya işimin çabucak bitmesine yardımcı ol, ya da benim mezem ol. Bilemiyorum.." diyerek adamın boynuna doladı kolunu dah da bir yaklaşmıştı kulağına. Kadına kaçamak bir bakış attıktan sonra Foren'a bakıp ona göz kırpan Elizabeth adamın boynuna ıslak bir öpücük kondurdu elini adamın göğsünde hareket ettirirken. Sonra doğrulup kadının önünde dikilerek "Sana gelince sürtük, oyun mu istiyorsun? Oynayalım o zaman.." diyerek kadının çenesini ellerinin arasına almış ve sert bir şekilde gözlerinin içine baktıktan sonra kadının başını zorla ynında oturan suçlu adama çevirdi ve "Karşında kimi görüyorsun? Ortağın mı? Erkeğin mi? Yoksa sadece bugün görev için bir araya geldiğin alelade bir pezevenk mi? " Deyip kadının sinirli bakışlarına aynı derece öfkeyle baktı. "Pezevenk olduğu kesin. En iyi malı da sen misin sürtük? Seni mi yolluyor milletin yanına haber göndermek için? Çabuk konuşsan iyi olur yoksa artık sen onu erkeklerin masasına meze yaparsın!" demişti hafif yüksek bir sesle. Foren'a başıyla işaret eden Elizabeth boynu ağrıdığı için kafasını kurtarmaya çalışan kadının başını geriye doğru savurdu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Seçmen Şapka
Seçmen Şapka
Seçmen Şapka
avatar

Kayıt tarihi : 22/06/10
Mesaj Sayısı : 123
Mücadele Tarafı : Hogwarts.

MesajKonu: Geri: Lizzy   Ptsi 25 Ekim 2010, 09:25

V. Sınıf, Gryffindor.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Lizzy
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Fiendfyre :: Karakter Yönetme Merkezi :: İlk Adım :: Seçmen Şapka-
Buraya geçin: